Sdílet

Tweet

Instalace češtiny do Winampu


WinAmp dozajista patří k programům, které není obtížné používat i v původním anglickém jazyce, proč se však omezovat, když existuje kvalitní překlad. Do verze 5.33 nám češtinu přinášel Buchtič, poté pomyslnou pochodeň přebral Trashman.

Aktuální verzi češtiny pro Winamp najdeme vždy na stránkách cestiny.cz, odkud si ji můžeme stáhnout zabalenou v archivu rar. Po spuštění instalátoru by si čeština měla najít cestu k programu automaticky, alespoň u aktuální tomu tak bylo. V minulosti však byla cesta pouze nastavena na standardní adresář, což dělalo neplechu u 64 bitových Windows. Proto nebude na škodu překontrolovat, zda je zadaná cesta správně, před stiskem tlačítka Extrahovat.

Instalacce češtiny pro Winamp

Dalším krokem je aktivace příslušného souboru, obsahujícího češtinu. Nejrychlejší cestou, jak se dostat do nastavení je stisknutí klávesové zkratky ctrl+p, avšak lze se tam proklikat i skrz menu. V takovém případě klikněte pravým tlačítkem myši na okně Winampu a přibližně v polovině rozbaleného menu naleznete položku options. Ta obsahuje několik možností nastavení, nás však zajímá ta první, Preferences. Otevřené okno s nastavením obsahuje i záložku Localization, kde je kompletní výčet všech instalovaných jazyků. Pro nastavení češtiny je zapotřebí zvolit Winamp-cz-cz a potvrdit ji stiskem Switch to. Nyní již program komunikuje v našem rodném jazyce.