Sdílet

Tweet

Instalace Winampu


Po spuštění instalačního souboru dostanete jako první na výběr volbu jazyka. Čeština není bohužel součástí a tak si budeme muset vystačit s tím, co máme k dispozici.

Volba jazyka programu

V následujícím okně nám autoři v několika málo řádcích představí výhody jejich produktu. Stisknutím Next se přeneseme na smluvní podmínky, které odsouhlasíme tlačítkem I agree. Následuje volba místa instalace, standardně se jedná o umístění na systémovém disku v adresáři Program Files, respektive Program files (x86).

Nastavení adresáře instalace

Z možností, co vše budeme chtít instalovat společně se samotným jádrem programu, můžeme zvolit plnou instalaci, standardní, lite či vlastní. Pokud se rozhodnete pro vlastní instalaci, tak v případě, že ze seznamu vyškrtnete Winamp agent, ušetříte něco málo z výkonu svého počítače. Jeho spouštění při startu operačního systému je naprostou zbytečností. Pro přehlednost v nastavení češtiny není na škodu nechat nainstalovat jen defaultní jazyk, pokud nehodláme používat některý jiný, angličtina bohatě pro začátek postačí.

Volba instalovaných součástí

Další okno nabízí možnost volby, kde všude bude umístěn zástupce programu. Zda vám vyhovuje v nabídce start, v panelu snadného spuštění či přímo na ploše je jen věc vkusu a zvyklostí při spouštění hudby. Někdo raději preferuje jednotlivé skladby nahrát přes vytvořené playlisty, jiný je spustí raději přímo z průzkumníka Windows.

Umístění zástupců Winampu

Oproti dřívějším verzím zmizelo okno, v němž se nám AOL snažilo vnutit toolbar pro Internet Explorer a Firefox. Dále tu pak byla snaha o změnu výchozího vyhledávače a vnucení jakéhosi nástroje pro nahrávání hudby a videí na stránky tvůrců. Ale jak bylo řečeno, tato nabídka po ukončení dalšího vývoje zmizela a instalátor nás směřuje přímo k dokončení instalace, kde si lze navolit, zda se má ihned po stisknutí Finish Winamp spustit.